ZAVRŠEN JESENSKI DIO PRVENSTVA

Autorpikadodnz

ZAVRŠEN JESENSKI DIO PRVENSTVA

Odigravanjem posljednjeg 9. kola, završen je jesenski dio prvenstva Pikado saveza DNŽ-e. Ostaje još odigrati 2. Masters u Krvavcu (20. prosinca), te nam slijede božićni i novogodišnji praznici.

Dosadašnji dio lige je bio zaista interesantan, a tu bi posebno istaknuo ekipu PK Kobiljače, koja se zadnjim dvijema pobjedama protiv prvoplasirane momčadi PK Stabline u gostima, i PK Raguse kod kuće, zadržala u utrci za PLAY OFF.  Najbolju formu je pokazala ekipa PK Stabline koja drži prvu poziciju sa 6 bodova prednosti nad ekipama PK Lacus, PK Ragusa, te vjerojatno PK Sršen (ima utakmicu manje). Sve u svemu, u nastavku prvenstva nas očekuje velika bitka za prve četiri pozicije koje vode u ligu za prvaka!

U drugom dijelu tablice, začelje drže ekipe PK Stablina2, te ekipa PK Staševica koje imaju samo 1 pobjedu, dok ekipa PK Krvavca zauzima solidnu šestu poziciju koja jamči ostanak u elitnom razredu Pikado saveza DNŽ-e!

Što se tiče MVP igrača 1. lige, prve dvije pozicije drže dva igrača PK Stabline- Mate Grgurinović i Jovo Vuković (skor 28-7), dok treću poziciju zauzima vrlo dobri igrač PK Lacusa, Danijel Kužić (27-9). Tablicu i MVP listu možete vidjeti na sljedećim linkovima:

http://pikado-dnz.hr/poredak-i-lige/

http://pikado-dnz.hr/mvp-lista-igraca-i-lige/ 

Uzbuđenje ne nedostaje ni u drugoj ligi, naime kao što smo već pisali, ekipa PK Amiga čvrsto drži prvu poziciju, i već nakon 9 odigranih kola možemo sa sigurnošću reći da su sigurni putnik u viši rang. Naime, ekipa iz Komina do sada nema niti jedan poraz, uz fascinantnu set razliku 104-40!

Ono što je najzanimljivije u cijeloj priči je da sve ostale ekipe, sem naše ženske ekipe PK Neretvanke, imaju jednake šanse za drugo mjesto koje vodi u kvalifikacije za viši rang. Ekipe PK Tojesigura i Pk Krvavac2 koje imaju 14 bodova, te ekipe PK Predolac i PK Amigo2 sa 13 osvojenih bodova, jamče vrlo neizvijesan i zanimljiv nastavak prvenstva u borbi za repasaž!

Što se tiče MVP liste, prve tri pozicije drže igrači PK Amiga: Jure Medak (31-1), Toma Vlahović (26-3) te  Tomislav Vladimir (18-2). Tablicu i MVP listu možete vidjeti na sljedećim linkovima:

http://pikado-dnz.hr/poredak-ii-lige/

http://pikado-dnz.hr/mvp-lista-igraca-ii-lige/

 

 

Na samom kraju pozivamo predstavnike ekipa 1. lige PSDNŽ na sastanak u nedjelju 14. prosinca 2014 g u 17 h, u Blace (Konoba Galeb) radi dogovora o sustavu natjecanja!

O autoru

pikadodnz administrator

Napiši odgovor